Pavouci zahájí školní rok

  •  

U příležitosti zahájení školního roku připravilo teplické Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže pro děti soutěžní program „Pavoučí den“. Akce proběhne v teplickém Zámeckém parku „u opiček“ v pátek 11.9. 2015 od 15:00 do 17:00 hodin. Na děti čekají lanové aktivity a další soutěže na téma „pavouci“. Soutěžní odpoledne se koná v rámci oslav 25. výročí příchodu salesiánů do Teplic.

Děti si na soutěžních stanovištích vyzkouší nejrůznější úkoly. „Procvičí si rovnováhu při přechodu na laně,“ popisuje hry koordinátorka programu Nikola Minaříková, „nebo budou muset například prolézt sítí z provázků.“ Na konci čeká na děti překvapení. Ve volném čase se kromě toho mohou naučit hrát pétanque a seznámit se s nabídkou kroužků a programů salesiánského střediska na tento školní rok. Zvaní jsou i rodiče dětí, kteří chtějí blíže poznat aktivity Salesiánského střediska Štěpána Trochty. Vstup je zdarma.

Salesiánské středisko bude tento školní rok otevřeno opět každý pracovní den odpoledne. Děti mohou přijít, napsat si úkoly, doučit se něco do školy, půjčit si různé hry, zúčastnit se zájmového kroužku (kytara, tvoření, sportovní hry a další) nebo jen tak posedět a popovídat s některým z kamarádů nebo vedoucích. Mladí lidé nad 13 let využívají dále pomoc sociálních pracovníků např. při hledání brigád, psaní životopisů či doprovodu na úřady.  Salesiáni nabízejí pomocnou ruku také sociálně slabším rodinám s dětmi. Více informací je možné nalézt na http://teplice.sdb.cz

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*