Otcové se v teplické nemocnici od pondělí můžou vrátit k porodům

  •  

Přítomnost otce u porodu v porodnicích Krajské zdravotní není i přes povolení ministerstva zdravotnictví zatím možná.

Nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově kvůli tomu upravují dispozice porodnických oddělení a rodičky budou mocí mít další osobu u porodu nejpozději od pondělí 20. dubna.

„V porodnicích svých nemocnic jsme začali bezodkladně připravovat prostory pro splnění podmínky, že porod bude probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením. Ředitelé ve všech našich nemocnicích dnes deklarovali připravenost vše splnit od pondělí 20. dubna,“ řekl Aleš Chodacki, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní.

Jako první potřebné úpravy provedla během pátku porodnice v ústecké Masarykově nemocnice a splnila tak všechny podmínky k účasti třetí osoby u porodu.

„Děkuji všem lékařům, sestrám a dalšímu personálu porodnických oddělení ve všech pěti nemocnicích Krajské zdravotní za jejich nasazení při realizaci úprav prostor tak, aby splňovaly všechny stanovené podmínky pro porod za přítomnosti třetí osoby,“ dodal Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*