Otazník nad lázněmi zmizí letos

  •  

Developer a majitel Jaroslav Třešňák Hadích lázní  se už dříve rozhodl, že je městu za nabízenou cenu neprodá. Podle posudku, který si město nechalo zpracovat, má zchátralá budova hodnotu zhruba 6,8 milionů korun. Teplický podnikatel za tuto památku ale požaduje 18 milionů.

„Cenová představa, při případném prodeji Hadích lázní, kterou schválilo teplické zastupitelstvo loni v prosinci, byla z pohledu naší firmy jiná. Nákup objektu a následující vzniklé náklady, byly výrazně vyšší, nežli městem nabízená částka, aby objekt Hadích lázní převzali do svého majetku,“ říká Radka Metz ze společnosti JTH Group a dodala: „To ovšem neznamená, že jednání s městem ztroskotala.“

Rekonstrukce zchátralých Hadích lázní, které jsou památkově chráněné, je v nedohlednu. „Rok 2020 byl, vzhledem ke covidové pandemii, pro naši firmu náročný. V současné chvíli vyhodnocujeme veškeré možnosti, které zbývají. Zda je možné realizovat určitý náhradní projekt využití Hadích lázní, samozřejmě se všemi omezeními, které nám byly ze strany státu a města uloženy.  Hledáme finální řešení, “ vysvětluje dále Radka Metz s tím, že rozhodnutí, co s lázněmi by mělo padnout v letošním roce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*