Osud zbytku Kozí dráhy je nejistý

  •  

Vedení kraje chce, aby byla Kozí dráha co nejdříve opravena v celé své délce. Náměstek hejtmana Jiří Řehák napsal otevřený dopis Správě železnic, v kterém žádá plné obnovení trati. Kozí dráhu z Děčína do Telnice už Správa železnic obnovila a od března po ní znovu jezdí turistické vlaky. Podle Řeháka chce Ústecký kraj využívat celou trať a ještě letos by chtěl, aby byl opraven osmikilometrový úsek z Telnice do Krupky pod stanici lanovky na Komáří vížku. Pro příští rok pak počítá kraj s objednáním vlaků až do zastávky Jeníkov – Oldřichov v turistickém režimu.

„Současný jízdní řád počítá s prodloužením stávajících spojů do Krupky a zpět. Pravidelnou denní dopravu začne kraj objednávat ihned po obnovení celé trasy Kozí dráhy, tento požadavek jednoznačně zaznívá od starostů na „západní“ části dráhy, neboť město Krupka a obce Proboštov a Novosedlice jsou součástí teplické aglomerace,“ sdělil Řehák v otevřeném dopise zveřejněném na serveru spolku Záhada lokálek.

Z odpovědi Správy železnic je patrné, že obnova celé trati v plánu není, protože není zařazená v Plánu oprav a údržby schváleném Centrální komisí Ministerstva dopravy. Správa železnic argumentuje tím, že na trati není objednaná celoroční pravidelná doprava. Tato podmínka je ale podle Řeháka nezákonná.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*