Osud Hadích lázních nám není lhostejný

  •  

Rozhodnutí exministra kultury, které snímá z budovy Hadích lázní památkovou ochranu, hýbe Teplicemi. Podle náměstka primátora Jiřího Štábla se nyní otevírá cesta k prakticky volnému nakládání s budovou, i když se nachází v památkové zóně. „Tento krok zklamal řadu Tepličanů, kteří se opakovaně o stav Hadích lázní zajímali. Doufám, že se nenaplní černé scénáře, kdy by mohlo dojít k jejich demolici. Přeji si, aby Hadí lázně neskončily stejně neslavně jako některé známé historické stavby v Teplicích,“ říká.

Bude město nějak usilovat o navrácení památkové ochrany budovy Hadích lázní?

Budova se nachází v památkové zóně, předpokládám, že jakékoliv kroky týkající se Hadích lázní budou stejně muset být řešeny ve spolupráci s památkovou péčí. Nicméně předpokládám, že se o Hadích lázních budeme bavit na nejbližším jednání Rady města Teplice.

Neuvažuje město, že by podalo žalobu na rozhodnutí exministra Staňka?

Osobně nevidím smysl v podání žaloby na exministra. Nicméně z veřejně dostupných zdrojů je zjevné, že ombudsmanka Anna Šabatová již podnět k podání žaloby na ochranu veřejného zájmu obdržela. Bude nás tedy určitě zajímat její stanovisko. Pro nás je nyní důležité, jak bude probíhat komunikace s vlastníkem nemovitosti o dalších záměrech s Hadími lázněmi.

Je nějaká možnost, že město budovu Hadích lázní od developera Třešňáka vykoupí?

Odkoupení Hadích lázní ze strany města je stále aktuální. Doposud jsme nedostali informaci, která by nějak měnila nebo rušila původní nabídku na odkup. Z naší strany tedy zatím žádná změna není, vše běží – tedy čekáme na vyhotovení posudků k ceně a stavu nemovitosti.

Co říkáte na to, že se situací kolem Hadích lázní bude zabývat ombudsmanka Anna Šabatová?

Tento krok dodal celému tématu kolem Hadích lázní další publicity. Myslím, že je dobře, že široká veřejnost diskutuje o stavbě, která je v samém srdci našeho města. Všem nám záleží na tom, aby objekt dále nechátral a našel smysluplné využití. Doufám tedy, že angažování ombudsmanky v celém případu pomůže lepší komunikaci a osvětlení budoucích záměrů případného investora.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*