Oranžové kolo zase pomáhalo

Foto: ČEZ, Ota Schnepp
  •  

Během Májového jarmarku v Lázeňském areálu Kyselka nechybělo charitativní Oranžové kolo. Uskutečnilo se 192 jízd na dvou oranžových handbike zároveň, takže jejich řídítek se chopilo dvakrát tolik zájemců nejrůznějšího věku, kteří minutovou jízdou pomohli dobré věci. Peníze si mezi sebou rozdělil dva spolky Pohádkový les Bílina a Spolek obnovení a záchrana památek v Bílině a okolí.

Pohádkový les Bílina, který obdržel částku 50 417 korun, peníze použije na výrobu lavičky s podobiznou zakladatele Pohádkového lesa. Tím byl Jaroslav Sekyra, kterého lesy v okolí Bíliny očarovaly natolik, že díky svému řezbářskému koníčku začal v roce 1974 budovat pohádkový les nedaleko sídliště Za Chlumem. V průběhu let pak vytvořil a sám v lese nainstaloval přibližně 130 pohádkových a filmových postaviček. „Do dnešní doby se zachovala asi třetina z nich. Vliv na tento neutěšený stav mají jak vandalové, tak prostý zub času, kdy dřevěné figurky a atrakce nebyly řádně ošetřovány. Když pan Sekera pro svůj věk opatrování o Pohádkový les ukončil, jeho nástupce se pak nesetkal s dostatečnou podporou tehdejšího vedení města, a tak také skončil. My se nyní snažíme o nápravu všeho, co bylo v minulosti zanedbáno,“ dodal k tomu Tomáš Nepomucký ze spolku Pohádkový les Bílina.

Částku 50 271 korun získal Spolek obnovení a záchrana památek v Bílině a okolí, ten dostal. Finanční příspěvek bude využit na zhotovení schodů, zábradlí, drtič spadaných větví a ptačí a hmyzí budky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*