Oranžové kolo vyšlapalo přes sto tisíc korun

Foto: Ota Schnepp
  •  

Evropský týden mobility a hlavně 66 let trolejbusů si v polovině září připomenuli v Teplicích. Na všechny návštěvníky čekaly vyhlídkové jízdy historickými i současnými trolejbusy, prohlídky dílen, expozice historického i moderního trakčního vedení a také Oranžové kolo Nadace ČEZ.  Dvě teplické organizace Společenský klub Zvonkohra a Senior klub Svaz důchodců ČR díky nim získaly celkem 100 334 korun.

„Letos si připomínáme 66 let od doby, co do ulic Teplic vyjel první trolejbus. Kromě těch historických a současných je zde k vidění i nejnovější typ hybridního trolejbusu s baterií, takže může i tam, kde není trakční vedení. Do roku 2023 by se tak měla městské hromadná doprava stát absolutně bezemisní, neboť zcela nahradí autobusy se spalovacími motory,“ řekl náměstek primátora Hynek Hanza.

Společně s regionálním zástupcem Nadace ČEZ předával symbolické šeky s vypsanými částkami na 50 095 a 50 239 korun.

„S nasazením Oranžového kola v Teplicích máme velmi dobré zkušenosti v rámci zahájení lázeňské sezony a opět jsme nebyli zklamáni. Ti, co věnovali jednu minutu šlapání na některém ze čtyř stacionárních kol, pomohli dvěma prospěšným organizacím, když jimi vyjeté body byly převedeny na koruny,“ dodala Michaela Ziková, ředitelka Nadace.

Díky takto získaným prostředkům mohou tyto kluby dál rozvíjet svou činnost. Senior klub Svaz důchodců ČR, peníze použije na úpravu a vybavení klubovny a zájmové sdružení Společenský klub Zvonkohra a spol. senzační senioři Teplice za vyšlapanou částku pořídí moderní dataprojektor s příslušenstvím.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*