Opravy zakrytého potoka by mohly na podzim skončit

  •  

Pět set dvacet čtyři metrů koryta zakrytého potoka Bystřice prochází opravami.  „Aktuálně pracujeme na čtyřech úsecích z celkových pěti. V současné době na prvním úseku odbouráváme stávající stropní konstrukce a na části úseku provádíme dobetonování nového stropního krytu. V dalším úseku připravujeme staveniště pro přeložku inženýrských sítí. V těchto dnech z důvodu zvýšených průtoků vody neprovádíme práce v korytě vodního toku, ale pouze na povrchu,“ vysvětluje mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová a dodává, že stavebními pracemi budou zachovány kapacitní parametry zakrytého potoka.

Na financování v hodnotě 139 milionů korun bez DPH se podílí město Teplice s celkovou částkou 45 milionů korun. „Rekonstrukce krytu potoka Bystřice je pro město důležitá jak z hlediska bezpečnostního, tak protipovodňového. I když realizaci stavby zkomplikovalo období koronaviru, tak pevně věřím, že se v této části blížíme ke zdárnému konci, jak stavby, tak zároveň všech dopravních omezení, která občanům komplikují život. Vzhledem k celkovému technickému stavu zakrytých vodních toků na území města koordinuje město Teplice další dva investiční projekty Povodí Ohře,“ doplnil náměstek primátora Hynek Hanza.

V místě prací platí zmiňované dopravní omezení, kdy je uzavřena Palackého ulice od křižovatky s ulicí 14. října až po křižovatku s ulicí Klicperova. Pro řidiče zde platí objízdná trasa. Stavební práce by mohly být ukončeny podle Zikešové v závislosti na klimatických a hydrologických podmínkách do konce letošního září.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*