Opravy na bílinské Kyselce

  •  

Lázeňská budova má opravené okapy i střechu. Hlavní lázeňská budova prošla několika dílčími opravami, díky kterým město stabilizuje současný stav nevyužívané nemovitosti.

“Rada města rozhodla o zakonzervování hlavní lázeňské budovy letos v březnu a následně v červnu schválila harmonogram prací a finanční prostředky k dosažení uvedených kroků. Mezi navrženými opatřeními byla například oprava a doplnění střešní krytiny včetně dešťových svodů a žlabů, oprava dřevěných krovů, vyčištění dešťové kanalizace, oprava poškozených venkovních omítek a další. Nyní jsou již všechny práce skončené. Samozřejmě budeme i nadále flexibilně řešit případné další opravy,” uvedla místostarostka města Bíliny Zuzana Bařtipánová.

V rámci realizovaných prací došlo i na zajištění možných vstupů do budovy.

“Toto se provádí většinou pomocí dřevěných desek, které jsou instalované zvnitřku místností, aby se nenarušil historický vzhled stavby. V místech, kde to bylo zapotřebí, jsme zajistili dveře,” upřesnil vedoucí odboru nemovitostí a investic Jaroslav Bureš.

Dále byly vyčištěné dvorky v bezprostřední blízkosti budovy od napadané sutě či listí a dalších nečistot.

“Na střeše jsou opravené vikýře a vyměněné rozbité šablony, aby nezatékalo do budovy,” řekl vedoucí.

Opravy se uskutečnily i uvnitř budovy. Tam bylo zapotřebí vyčistit a zajistit funkční rozvaděč elektřiny, který se používá při konání různých akcí v areálu lázeňského parku Kyselka. Nevyužívaná hlavní budova lázní není veřejnosti přístupná. Na konci letošního nebo v příštím roce by však měla veřejnosti zpřístupněna část Inhalatoria, kde se v současné době pracuje na jeho revitalizaci. Místo je hlídáno bezpečnostní agenturou a monitorováno kamerovým systémem, aby nedocházelo k ničení budovy a přilehlého okolí lázeňského parku Kyselka.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*