Opozice se bojí nárůstu ceny zimáku

  •  

Někteří opoziční zastupitelé v Teplicích se obávají, že městu se může prodražit chystaná stavba zimního stadionu. Podle nich nejprve radní mluvili o ceně kolem 100 milionů korun, nyní již je částka o 50 milionů vyšší.

Přesnou cenu ale nikdo nezná, protože vzejde z výběrového řízení. „Odhady v projektové dokumentaci mluví o zhruba 150 milionech korun,“ potvrdila vedoucí oddělení investic a realizací Šárka Marešová. Domnívá se, že by výběrové řízení mohlo město vypsat v průběhu července až srpna. Upozornila, že cena je nejen za stadion, ale třeba i parkovací plochy kolem. Stadion vyroste v sousedství sportovní haly.

Zastupitel Jiří Řehák ale tvrdí, že cena by se podle některých informací měla vyšplhat až ke 200 milionů korun. Podle něho je největší chybou, že se v Teplicích nevedla diskuze, jaký zimní stadion je vlastně třeba. „Je nepopiratelné, že padesátitisícové město plochu na veřejné bruslení potřebuje. Ale nemáme zde žádný hokejový klub, takže je na zvážení, zda mít stadion vybavený na hokejová utkání,“ uvedl. Podle něho byly v posledních letech postavené stadiony i pod 100 milionů.

Například náměstek primátora Zbyněk Hanza ale v médiích upozornil, že ani případné navýšení ceny by Teplice nijak neohrožovalo. Město má na rezervním fondu kolem 700 milionů korun úspor z minulých let.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*