Online Café Nobel z Teplic: Sopky v české krajině

  •  

Přestože současná tvář naší krajiny vypadá poklidně, vznikala v průběhu milionů let díky mnohdy bouřlivým geologickým procesům. Mezi fenomény, které se na naší krajině významnou měrou podepsaly, byla i vulkanická aktivita, o které bude ve čtvrtek 18. února online z teplické hvězdárny vyprávět geolog a vulkanolog Vladislav Rapprich.

Specialisté studující pozůstatky sopečné aktivity si vznik jednotlivých útvarů dokáží dost dobře představit – jak ale tyto nové poznatky co nejlépe předat široké veřejnosti? „Přednáška Oživlé sopky České republiky vám ukáže, jak se moderní technologie využívají v popularizaci krás českých sopek, ale také, že projevy sopečné činnosti na našem území měly řadu podob,“ zve ke sledování koordinátor cyklu Café Nobel Frederik Velinský. Vysílat se bude prostřednictvím YouTube na adrese: https://www.youtube.com/watch?v=BgURb6koddU.

Geolog a vulkanolog Vladislav Rapprich je teplický rodák. Vystudoval geologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze a od roku 2000 pracuje na České geologické službě jako odborník na vulkanické horniny a vulkanické procesy. Vedle výzkumu evropských sopek se účastnil také několika expedic zaměřených na vulkanicky aktivní oblasti Střední Ameriky a Etiopie. Je autorem popularizačních knih Za sopkami po Čechách a Oživlé sopky České republiky, řady dalších popularizačních textů a také několika desítek odborných článků v prestižních mezinárodních časopisech. Online přednáška začne dne 18. února v 18:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*