Nový Technowizz: Nadaní studenti techniky si přijdou až na 325 000 Kč

  •  

Velkou šanci získat desetitisíce korun mají studenti a technické školy v Ústeckém, Libereckém a Karlovarském kraji a vybraných okresech Středočeského kraje v nově vyhlášené soutěži Technowizz.

Start čtvrtého ročníku dnes ohlásila firma AGC Automotive Czech, největší evropský výrobce automobilových skel. Soutěž je určena pro studenty středních a vyšších odborných škol. Ti mají za úkol navrhnout řešení alespoň v jednom z pěti témat vycházejících z praktických potřeb firmy AGC Automotive Czech. Letos poprvé nad soutěží převzali záštitu děkan Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci Petr Lenfeld a děkan Fakulty strojního inženýrství UJEP v Ústí nad Labem Štefan Michna. Do soutěže se mohou studenti nebo týmy přihlásit do 15. října. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na webu www.komunitninadace.cz.

„Již čtvrtým rokem podporujeme technicky nadané studenty v regionu a jsem na to pyšný. Soutěží Technowizz totiž chceme ve studentech vyvolat skutečný zájem o techniku. Protože skutečný zájem a možná i vášeň jsou cestou, která přispívá k rozvoji nejen našeho oboru ale technických schopností lidstva obecně. Nesmírně si vážím toho, že se k našemu projektu letos poprvé připojily i dvě technické fakulty největších vysokých škol na severu Čech. I to je důkazem, že naše snaha má smysl. Věřím, že i letos najde Technowizz mladé řešitele, kteří možná někdy v budoucnu nahradí ty, jež jim dnes úkoly zadávají,“ říká Luděk Steklý, ředitel AGC Automotive Czech

A Petr Lenfeld, děkan Fakulty strojní TUL v Liberci dodává: „Se společností AGC Automotive Czech spolupracujeme dlouhodobě a víme, že technické inovace jsou klíčovým parametrem rozvoje firmy. Pro tyto inovace jsou potřeba šikovní, technicky talentovaní lidé. Je proto přirozené, že my nemůžeme ani nechceme stát mimo podobných aktivit. Proto jsem rád letos přijal možnost Technowizz zaštítit.“

Soutěž Technowizz je určena pro studenty všech ročníků středních a vyšších odborných škol, kteří v denní formě studia studují obory strojní, elektrotechnické, chemické nebo obory materiálových věd, informačních a komunikačních technologií a jim příbuzné obory. U škol nezáleží na zřizovateli, ale sídlo musí mít v Ústeckém, Karlovarském nebo Libereckém kraji či v okresech Kladno, Mělník a Rakovník.

Studenti si mohou vybrat jedno z pěti témat, které rozpracují. Jde například o návrh měření odporu vyhřívacího rastru na čelním skle, technický návrh na řešení ořezu PE fólie nebo technický návrh řešení automatizovaného přenosu signálu při označení vady na skle. Soutěžit přitom mohou jednotlivci nebo dvou až tříčlenné týmy. Ty mohou mít také svého garanta, kterým může je učitel dané školy.

Zajímavá je i finanční odměna pro vítěze. Vítězní jednotlivci nebo členové týmů v rámci jednotlivých témat dostanou každý 10.000 korun. Jejich školy pak na technické vybavení dalších 30 000 korun. Garanti studentů nebo týmů pak obdrží po 5 000 korun. Celkem si tak mezi sebou autoři vítězných řešení zadaných témat mohou rozdělit až 325 000 korun.

AGC Automotive Czech soutěž financuje prostřednictvím svého Dárcovského fondu AGC Automotive Czech, který spravuje prestižní Ústecká komunitní nadace. Ta má na starost organizační záležitosti soutěže. „Jednoduché přihlášky si mohou zájemci stáhnout na webu naší nadace www.komunitninadace.cz a vyplněné poslat na náš email do 15. října. Zadání je nutné zpracovat do 31. ledna 2020 s tím, že plánujeme již na 26. září uskutečnit pro zájemce z řad studentů návštěvu výrobních prostor AGC Automotive Czech v Chudeřicích, kde bude i prostor pro zodpovězení dotazů studentů i pro prohlídku jednotlivých stanovišť výroby,“ uvedla Kateřina Valešová, ředitelka Ústecké komunitní nadace.

Dárcovský fond AGC Automotive Czech není jedinou aktivitou firmy na podporu technického vzdělávání. Firma dlouhodobě podporuje také vysokoškolské vzdělávání technického směru. Spolupracuje například s TUL v Liberci, UJEP v Ústí nad Labem nebo ČVUT v Praze. Například studentům TUL v Liberci firma přispěla na vývoj studentské formule.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Ročně vyrobí přes 30 milionů kusů autoskel. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Skupina, která je dvojkou na trhu, se chce postupně stát největším výrobcem automobilových skel v Evropě. V současné době skupina AGC dodává skla pro všechny významné světové značky automobilů, jako Bentley, Porsche, Mercedes, Audi, BMW, Toyota, Volkswagen, Škoda, GM, FORD, Renault, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*