Novinky ze štoly Starý Martin

Foto: krupka-mesto.cz
  •  

Od úterý 1. června je štola Starý Martin po dlouhém uzavření z důvodu epidemie opět otevřena pro všechny návštěvníky. Pro návštěvníky štoly, která je světovou památkou UNESCO, jsou připraveny hned dvě novinky. Nový rezervační systém pro nákup vstupenek a audioprůvodce v anglickém či německém jazyce.

Nákup vstupenek online

Zájemci o prohlídky mohou s výhodou využít nový rezervační a odbavovací systém, který jim umožní vybrat si den a čas prohlídky a pomocí zabezpečené platební brány vstupenku rovnou zaplatit. Po zaplacení vstupenky jim pak okamžitě přijde potvrzující SMS zpráva a vlastní vstupenku obdrží e-mailem ve formátu PDF. Před začátkem prohlídky pak stačí se prokázat elektronickou vstupenkou s unikátním QR-kódem nebo kódem z SMS zprávy. Vstupenku je možné zakoupit i jako dárkový poukaz. Ti turisté, kteří dávají přednost tradičnímu způsobu koupě vstupenky za hotové přímo na štole, tuto možnost budou mít i nadále, a navíc si budou moci na webových stránkách zkontrolovat, zda v jimi naplánovaném termínu již není kapacita dané prohlídky naplněná. Společný rezervační a odbavovací systém je přístupný na adrese https://rezervace.montanregion.cz/.

Audioprůvodce pro zahraniční návštěvníky

Dalším vylepšením je audioprůvodce v německém a anglickém jazyce. Dosud si zahraniční turisté museli cizojazyčnou prohlídku domluvit předem, abychom na ni mohli zajistit průvodce s odpovídajícím jazykovým vybavením. Nově se budou moci zúčastnit kterékoliv prohlídky a výklad, kterému rozumějí, si pouštět do ucha. Ucelené texty, jejich překlady a studiové nahrávky rodilými mluvčími byly realizovány s finanční podporou Ministerstva kultury a jeho programu Podpora pro památky UNESCO. Zahraniční návštěvník si může nahrávku stáhnout předem do svého zařízení z internetové stránky štoly Starý Martin, webových stránek města Krupka, nebo si půjčit přímo na štole přehrávací zařízení s již nainstalovaným průvodcem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*