Nové zelené vlaky budou brázdit Ústecký kraj

  •  

Polský výrobce Pesa představil na gdaňském železničním veletrhu Trako veřejnosti nové vlaky, které budou jezdit pro RegioJet v Ústeckém kraji. Celkem půjde o sedm souprav za více než půl miliardy korun.

Do výroby jednotek zasáhla pandemie covid 19, kdy dodavatelé po určitou část roku 2020 a 2021 nemohli dodávat díly potřebné pro výrobu. „Aktuálně jsou zkompletovány dvě soupravy, dokončování dalších bude probíhat v následujících týdnech. Druhá souprava zahájí v následujících dnech proces schvalování a testovacích jízd. Jakmile budou zkoušky úspěšně završeny, předpokládá RegioJet postupné nasazení do provozu,“ řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Zahájení provozu jednotek s cestujícími je tak naplánováno v průběhu prvního pololetí roku 2022.

Elektrické soupravy v zeleno-žluté barevné kombinaci – odpovídající zbarvení Dopravy Ústeckého kraje budou jezdit na linkách U1, U5, U7, U13, U16 a v rámci doplňkových výkonů v ústecké aglomeraci. „Všechny soupravy budou v zelené barvě typické pro naší krajskou regionální dopravu. Jednotky budou nasazeny výhradně na linky, kde jak předchozí dopravce, tak i dnešní provoz RegioJetu dočasným vozovým parkem, byl zajištěn motorovými vozy se vznětovými motory. Přínos životnímu prostředí je tak nesporný,“ řekl krajský radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství Marek Hrabáč.

Jednotka označená jako Pesa 654 pojme celkem 154 sedících cestujících a má maximální rychlost 160 km/h. Soupravy jsou plně bezbariérové, klimatizované, vybaveny Wi-Fi a zásuvkami. Nechybí prostor pro přepravu šesti jízdních kol, dvou vozíčkářů i velkých zavazadel.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*