Neslyšícím pomohou v komunikaci s úředníky tablety

  •  

Město Teplice vyšlo vstříc neslyšícím a zapojilo se do projektu Bezbariérová komunikace pro neslyšící, která nabízí službu s názvem Tichá linka. Tichá linka nabízí nonstop službu online přepisu mluvené řeči a online tlumočení českého znakového jazyka neslyšícím.  Cílem této služby je usnadnit neslyšícím komunikaci s úředníky.

„Teplice jsou jedním ze tří měst v kraji, které se do tohoto projektu zapojily. To znamená, že budeme mít k dispozici na odboru sociální péče a zdravotnictví dva tablety s předplacenou datovou SIM kartou. Tablety bude možné využívat jak na úřadě, tak v terénu. Díky tomu budou moci kolegové využít službu Tichá linka. Neslyšící se při návštěvě úřadu spojí s on-line s tlumočníkem a jeho prostřednictvím si svoje záležitosti na místě vyřídí. Je to jedna ze součástí odstraňování bariér,“ přiblížil náměstek teplického primátora Jiří Štábl.

Vybraní zaměstnanci magistrátu absolvovali školení a po dobu dvou let jim bude poskytována podpora a konzultace včetně minikurzu znakového jazyka pod vedením zkušeného lektora.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*