Nemocnice znovu omezují péči a plánované operace

  •  

Z teplické nemocnice nepřichází dobré zprávy. Nárůst covidových pacientů je nutí omezit plánovanou péči. „Na základě informací o šíření covid-19 v populaci Ústeckého kraje předpokládáme, že tento počet hospitalizovaných bude v příštích týdnech dále narůstat. Péče o pacienty s covid-19 je náročná a významným způsobem čerpá zdroje Krajské zdravotní. V současné situaci proto není možné poskytovat méně akutní péči v rozsahu, v jakém bylo původně plánováno,“ řekl generální ředitel společnosti Petr Malý.

Omezení se dotknou veškeré plánované péče. „Primárně je zajišťována péče o pacienty s hrozícím selháním životních funkcí, bez ohledu na příčinu takového stavu,“ vysvětluje dále generální ředitel Krajské zdravotní s tím, že pokud to bude jen trochu možné, tak bude v co největším rozsahu poskytována i péče méně akutní.

Lékaři zároveň apelují, aby lidé dodržovali nařízená protiepidemická opatření a nechali se proti covidu očkovat. „Vyzýváme všechny dosud neočkované osoby starší dvanácti let, či v případě nezletilých jejich rodiče, aby neprodleně postoupily očkování proti viru SARS-CoV-2. U osob starších šedesáti let pak naléhavě doporučuje třetí posilující dávku očkování. Očkování významně snižuje riziko závažného průběhu covid-19 o více než 80 %,“ dodává Malý.

Krajská zdravotní spravuje na území Ústeckého kraje sedm nemocnic – v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě, Chomutově, Rumburku a od letošního roku také v Litoměřicích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*