Nemocnice dostala nové monitory dechu kojenců

  •  

Pět nových monitorů dechu předala Nadace Křižovatka zdravotníkům dětského a dorostového oddělení teplické nemocnice.

Monitor umístěný v postýlce kontroluje u dětí do věku jednoho roku dýchání a je osvědčenou prevencí proti syndromu náhlého úmrtí u novorozenců. „Monitor přivolá světelnou i zvukovou signalizací pomoc, když se dech miminka zastaví nebo se sníží natolik, že by ho mohl ohrozit na životě,“ řekla ředitelka nadace Sabina Sklenářová.

Podle vrchní sestry Kamily Tetřevové se monitory dechu se staly nezbytným vybavením na všech stanicích dětského a dorostového oddělení. „Využíváme je k monitorování dechu novorozenců a kojenců. Podložky se vkládají  pod matraci v lůžku dítěte a čidla reagují na pohyb hrudního koše. Monitory využívají nejen zdravotníci, ale stále častěji i maminky. Vzhledem k nutné obnově přístroje vždy po dvou letech, jsme moc rádi, že jsme díky sponzorům získali monitory nové,“ uvedl Kamila Tetřevová.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců je pojem, který označuje náhlé úmrtí kojenců do jednoho roku života, které není možné předvídat na základě zdravotního stavu a které i po provedení pitvy, důkladném ohledání místa úmrtí i důkladném prozkoumání lékařské dokumentace dítěte zůstává nevysvětleno.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*