Nemocnice dostala moderní lůžka pro pacienty

  •  

Pacientům ležících v teplické nemocnice jejich pobyt zpříjemní 45 nových lůžek.

Krajská zdravotní je nakoupila díky daru města Teplice, které jí na ně přispělo částkou 1,5 milionu korun. Dalších 300 tisíc dala sama nemocnice. „Koupili jsme 45 kompletů. To znamená elektricky polohovatelná lůžka, zdravotní matrace na ně a noční stolky,“ uvedl ředitel teplické nemocnice Tomáš Hrubý. Lůžka jsou na jednotlivých odděleních, nejvíce, celkem 18, jich pacienti najdou na chirurgii.

Nové postele a noční stolky neznamenají jen pohodlí pro pacienty, usnadňují i práci personálu, Například noční stolky mají po straně výklopný tác, který je rázem změní s servírovací stolek, ten již tak sestry nemusí pacientům nosit.

Podle ředitele Krajské zdravotní Petra Fialy jsou Teplice jediným velkým městem, které je tak štědrým dárcem. Za pět let již radnice věnovala téměř pět milionů korun. Primátor Jaroslav Kubera řekl, že jsou to dobře investované peníze. „Je to pro občany Teplic, kteří se zde léčí,“ vysvětlil.

Vysoké částky způsobují jeden problém, a to že již dosáhly hranice pro veřejnou podporu, kterou povolují pravidla Evropské unie. Podle Fialy se nyní snaží najít cestu, jak budou moci další dary od města přijímat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*