NAPSALI JSTE NÁM: Vánoční Modlansko 2019 skončilo

  •  

Je za námi jedno z nejkrásnějších období roku, Vánoční Modlansko. Série nádherných koncertů, které přinesly radost, dojetí, srdečnost, duchovno, nádhernou rodinou atmosféru a hlavně pomoc potřebnému.

Vše začalo poslední listopadový den, slavnostním rozsvícením vánočního stromu Modlanska. Na první adventní neděli jsme přivítali Jakuba Smolíka. Druhá adventní neděle patřila dětem z MŠ Modlanská Rolnička, které si pozvaly kamarády z MŠ Jeníkov a MŠ Pramínek Teplice.

Výjimečným se stalo vystoupení amerického gospelového sboru Atmosphere Collective s naší přední gospelovou zpěvačkou Leonou Göyngöysi a dětským dechovým souborem Jolly Saxophonists by JJK z Ruska.

Jaroslav Svěcený, houslový virtuos, jeho melodie, které vždy potěší a pohladí na duši. To byla III. adventní neděle. Báječnou atmosféru skvělému publiku Modlanského kostela připravil Honza Mlčoch při posledním adventním koncertu. Věčný romantik, s nezapomenutelnými hity Karla Gotta. Tento jedinečný koncert završil cyklus adventních koncertů a byl opravdovým vyvrcholením.

Na Štědrý večer přijali pozvání do zaplněného kostela sv. Apolináře na Půlnoční mši svatou místní, ale i návštěvníci ze širokého okolí. Na úvod, v bohatě vyzdobeném kostele, zazněly tóny Tiché noci. Mši svatou celebroval P. Martínek za hudebního doprovodu sboristů Ústeckého divadla opery a baletu.

Nedílnou součástí svátků na Modlansku je vánoční koncert České mše vánoční Jakuba Jana Ryby, tak zvané „Rybovky“ v podání Brixiho komorního sboru. O sváteční slovo se postaral generální vikář litoměřické diecéze mons. Martin Davídek.

Završením celého cyklu Vánoční Modlansko 2019 byl Tříkrálový koncert, na kterém se představil Duchcovský pěvecký sbor společně s dětským pěveckým sborem ZUŠ Teplice, pod vedením sbormistryně Jany Moravcové, za klavírního doprovodu Markéty Loskotové. Několik melodií se známých operet přednesla sboristka Ústeckého divadla opery a baletu, paní Petra Vacková.

Tak jako v letech minulých, tak i v tom letošním, pod naším heslem „Bavíme se, ale pomáháme“, jsme se rozhodli podpořit rodinu z Krupky a vyzvali vás, návštěvníky našich koncertů, abyste dobrovolným vstupným přispěli na podporu léčby jejich malého Péti s nemocí Motýlích křídel. Péče o malého chlapce je pro rodinu finančně velmi náročná. Příspěvek zdravotní pojišťovny zdaleka nestačí. Rodině pomáhají jednotlivci i organizátoři nejrůznějších akcí. Pomoc jde také od sdružení DeBra, která se v Česku specializuje na tento druh nemoci.

Proto se připojili i Přátelé Modlanska a Obec Modlany, kteří se rozhodli prostřednictvím návštěvníků adventních a vánočních koncertů pomoci této rodině. Šek na neuvěřitelnou částku 71 043 Kč převzali z rukou ředitele společnosti KnaufInsulation  Jana Brázdy, generálního partnera spolku Přátelé Modlanska, starosty obce Modlany Lukáše Bartoně a statutární zástupkyně spolku Přátelé Modlanska Ivany Hubené, rodiče malého Péti, Jana Zemanová a Petr Procházka.

Obrovské poděkování a respekt však patří všem návštěvníkům Vánočního Modlanska 2019, Petr Hubený, Obec Modlany a Přátelé Modlanska.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*