Na Teplicku pěstují marihuanu

V boji s drogami se policisté na Teplicku zabývají mnohem častěji v pěstírnami marihuany než výrobnami pervitinu. Vyplývá to z mapy, kterou na začátku listopadu zveřejnila Policie ČR. Podle ní policisté v letošním roce na Teplicku odhalili pětici pěstíren netechnického konopí a dvě místa, kde se produkoval pervitin.

Pěstírny se dle této mapy většinou nacházejí v menších obcích a městech, kde lze tuto činnost snáze skrýt před zraky lidí. Po Teplicku jsou rovnoměrně rozložené, žádné místo nijak nevyniká.

„Cílem zveřejnění těchto údajů je zejména ochrana zdraví a bezpečnosti postižených osob, které nemají možnost tuto informaci jiným způsobem získat. Zároveň chce Policie České republiky touto cestou informovat o rizicích a trendech spojených s nelegální výrovou drog a motivovat k větší obezřetnosti a všímavosti,“ uvedla mluvčí policie  Barbora Kudláčková.

Při výrobě pervitinu se podle policie uvolňují nebezpečné plyny a aerosoly, které velmi zásadně kontaminují prostor, ve kterém k varu dochází. Následně se taktéž mohou šířit obytným domem. Dekontaminace je drahá a náročná

K pěstování marihuany se nejčastěji používají pronajaté objekty. „K největším nebezpečím, která mohou pěstírny představovat, patří zejména jedovaté výpary z pěstební činnosti, požáry vzniklé zkraty na neodborně provedených zásazích na elektrickém vedení, zasažení elektrickým proudem, narušení statiky domu při stavebních úpravách a škody na životním prostředí vlivem chemických látek požívaných při pěstování,“ dodala Kudláčková.

elená barva značí odhalenou pěstírnu marihuany, červená výrobnu pervitinu
Zelená barva značí odhalenou pěstírnu marihuany, červená výrobnu pervitinu

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*