Na Teplicku pěstují marihuanu

  •  

V boji s drogami se policisté na Teplicku zabývají mnohem častěji v pěstírnami marihuany než výrobnami pervitinu. Vyplývá to z mapy, kterou na začátku listopadu zveřejnila Policie ČR. Podle ní policisté v letošním roce na Teplicku odhalili pětici pěstíren netechnického konopí a dvě místa, kde se produkoval pervitin.

Pěstírny se dle této mapy většinou nacházejí v menších obcích a městech, kde lze tuto činnost snáze skrýt před zraky lidí. Po Teplicku jsou rovnoměrně rozložené, žádné místo nijak nevyniká.

„Cílem zveřejnění těchto údajů je zejména ochrana zdraví a bezpečnosti postižených osob, které nemají možnost tuto informaci jiným způsobem získat. Zároveň chce Policie České republiky touto cestou informovat o rizicích a trendech spojených s nelegální výrovou drog a motivovat k větší obezřetnosti a všímavosti,“ uvedla mluvčí policie  Barbora Kudláčková.

Při výrobě pervitinu se podle policie uvolňují nebezpečné plyny a aerosoly, které velmi zásadně kontaminují prostor, ve kterém k varu dochází. Následně se taktéž mohou šířit obytným domem. Dekontaminace je drahá a náročná

K pěstování marihuany se nejčastěji používají pronajaté objekty. „K největším nebezpečím, která mohou pěstírny představovat, patří zejména jedovaté výpary z pěstební činnosti, požáry vzniklé zkraty na neodborně provedených zásazích na elektrickém vedení, zasažení elektrickým proudem, narušení statiky domu při stavebních úpravách a škody na životním prostředí vlivem chemických látek požívaných při pěstování,“ dodala Kudláčková.

elená barva značí odhalenou pěstírnu marihuany, červená výrobnu pervitinu
Zelená barva značí odhalenou pěstírnu marihuany, červená výrobnu pervitinu

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*