Na Stínadlech se vstupovalo do registru dárců a Matějovi s leukemií se plnilo žlutomodré přání

  •  

Přímo v teplické AGC Aréně vstupovali do Českého registru dárců krvetvorných buněk Praha IKEM noví dobrovolníci. Během dne dorazily desítky zájemců nejen z Teplicka, ale i z celého Ústeckého kraje, kteří se rozhodli osobně podpořit dobrou věc.

Za teplický klub, který uskutečnil poprvé nábor do registru přímo v zázemí teplického stadionu, podpořili tuto akci někteří hráči A týmu, ale i další členové žlutomodré rodiny, včetně zaměstnanců, trenérů, nejstarších mládežníků či jejich rodičů.

„Pevně věříme, že i s jejich pomocí se pomůže zachránit lidský život a to nejen Matějovi Kučerovi z Miletína na Jičínsku, kterému jsme na Stínadlech plnili také jeho Žlutomodré přání.  Matějovi byla v jeho dvanácti letech diagnostikována chronická forma leukemie a od té doby se mu hledá vhodný dárce kostní dřeně,“ říká CSR manažer FK Teplice Vilém Kunz.

Matěj přijel do Teplic i v doprovodu svého otce Jana, který se rozhodl vzít nejen osud svého syna do vlastních rukou a začal organizovat akce podporující vstup dobrovolníků do registru. I když se mu podařilo sehnat více než 2 tisíce dárců kostní dřeně pro jiné, tak pro jeho syna se stále dárce najít nedaří.

V rámci projektu Žlutomodré splněné přání se Matěj setkal se svým jmenovcem Matějem Radostou a prohlédl si v doprovodu teplické ikony Pavla Verbíře veškerá zákoutí teplické AGC Arény, včetně šaten A týmu. Navíc mu ředitel klubu Petr Hynek předal v Síni slávy dres FK Teplice s číslem 10 a další propagační materiály FK Teplice.

Během dne se Matěj i se svým otcem Janem zúčastnil besedy na teplickém gymnáziu „Může sport pomáhat dobrým věcem“, kde vystoupili například i zástupci FK Teplice Martin Kovařík s Vilémem Kunzem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*