Na krajské stříbro Teplice příliš nedosáhly

  •  

Téměř bez účasti Teplic rozjel Ústecký kraj akci Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Letos jde o seznam 26 nejvýznamnějších kulturních i sportovních akcí v regionu, s nimiž spojí kraj své jméno.

Přímo Teplic se dotýká jediná. Bude jím 52. ročník Festivalu Ludwiga van Beethovena. Ten se bude konat v průběhu května a června. Nejen v Teplicích, se kterými je známý skladatel spojován, ale i v dalších místech kraje.

„Pod pojmem rodinné stříbro si mnozí vybaví něco cenného, k čemu má rodina úctu, co si pečlivě chrání a předává z generace na generaci. Přesně tyto přívlastky jsme měli na mysli, když jsme rozhodovali o projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje,“ řekl k projektu hejtman Oldřich Bubeníček.

V zájmu udržení kontinuity a zachování nejvýznamnějších akcí celokrajského i nadregionálního významu se bude Ústecký kraj podílet na zmíněných aktivitách poskytnutím finanční podpory, v některých případech i formou spolupořadatelství. Z akcí se mají stát tradice. Více o projektu najdete na www.rodinnestribrokraje.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*