Na internetu prodával nefunkční motory, vydělal si přes 155 tisíc korun!

  •  

O sto padesát pět tisíc korun připravil několik důvěřivých lidí 27 letý podvodník z Teplicka. Na inzertním portále nabízel pod smyšleným jménem k prodeji motory na vozidla BMW a VW Passat, které inzeroval jako plně funkční po generální opravě.

Od zájemců, kteří se na inzerát ozvali, si nechal peníze zaslat na účet, slíbené motory jim pak buď vůbec neposlal, případně jim při osobním jednání předal motor, který byl nefunkční, na což ale podvedení přišli až později. Celkem takto podvedl pět lidí, kteří se nechali zlákat nízkou cenou nabízeného motoru, včera byl muž obviněn z přečinu podvodu, za který mu hrozí až pětileté vězení.

Riziko podvodu při nákupu přes internet zcela vyloučit nelze, obezřetným chováním jej však můžete minimalizovat. Při nákupu přes inzertní servery, kde nabízí zboží převážně fyzické osoby, se snažte zjistit recenze na prodejce (počty předchozích prodejů, rychlost dodání zboží, spokojenost kupujících). Pokud kupující odmítá platbu na dobírku, může to být signálem, že není vše v pořádku, varovným signálem může být i nezvykle nízká cena nabízeného zboží. Pokud kupujete věci, u kterých nejde na místě ověřit jejich funkčnost, zvažte přibrání odborníka, který dokáže posoudit, zda je produkt v pořádku.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*