Na bonsaje do muzea

  •  

Teplické muzeum zve na výstavu bonsají, která se uskuteční v rámci výstavy Radky a Stanislava Müllerových Japonsko, má láska v sobotu, neděli a pondělí 29. dubna až 1. května od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin v Jízdárně teplického zámku. Bonsaje zde budou vystavovat členové Bonsai klubu Libochovice, kteří v sobotu 29. dubna od 14 do 16 hodin předvedou návštěvníkům výstavy, jak se bonsaje tvarují. Na akci není nutné si rezervovat místo.

Výstava Radky a Stanislava Müllerových Japonsko, má láska prezentuje rodinnou sbírku japonských předmětů a kolekcí, které známí tepličtí umělci začali sbírat před 25 lety, kdy se poprvé dostali pracovně do Japonska. V 90. letech na severovýchod Honšu do Iwate, kde postavili sklářské studio v rámci Design centra Ohno a kde učili českou sklářskou tvorbu od hutního zpracování až po zušlechťování skla broušením nebo malováním. O dvacet let později, působil Radek Müller v japonské Toyamě jako Associte Professor na Toyama Institute of Glass Art v ateliéru broušeného skla, který vedl a zároveň aktivně performoval se svým projektem Mirror Man (1995), který je zastoupen ve světových sbírkách jako je např. Corning Museum of Glass (USA) nebo Glassmuseet Ebeltof (DK). V Toyamě byli Müllerovi ve čtyřech, se synem Robinem a dcerou Ellou, kteří navštěvovali běžné japonské školy.

Ve spolupráci s teplickým muzeem manželé Müllerovi vytvořili instalaci ze sbírkových muzejních fondů v konfrontaci s osobní sbírkou a vlastní tvorbou. K vidění jsou historicky cenná díla, předměty běžné denní potřeby, tradiční japonské oblečení a mnoho dalšího jako je sklo, tušová malba, fotografie a vše, co stále ovlivňuje jejich uměleckou tvorbu. Výstavě byla udělena Čestná záštita Velvyslanectví Japonska v České republice.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*