Na bezpečnost žáků i pedagogů dohlíží v Bílině bezpečností agentura

Foto: zschlum.cz
  •  

Na bezpečnost žáků i pedagogů v bílinské základní škole Za Chlumem dohlíží bezpečnostní agentura.  Radnici se coby zřizovatele školy k tomu donutila stále větší agresivita některých žáků druhého stupně.

Na špatnou bezpečnostní situaci ve škole před časem upozornili zástupci žákovského parlamentu. „Denně jsme všichni svědky hlasitého řevu během přestávek i hodin, neustálých vulgárních slov a nadávek, nevyžádaného osahávání spolužaček. Úplně vymizel respekt ke spolužákům ze starších ročníků, mnohdy i k učitelům. Nejhorší situaci pozorujeme v sedmých ročnících, zejména z důvodu velkého počtu starších žáků, kteří již jednou či dvakrát ročník opakovali,“ zní mimo jiného v prohlášení žákovského parlamentu.

Podle vedení školy je situace nadále neúnosná, řešením by proto mohla být přítomnost tří zaměstnanců bezpečnostní agentury, kteří se budou pohybovat po chodbách školy, budou dohlížet na pořádek a budou k dispozici pedagogům, v případě potřeby i ve třídách během vyučování.

„Co nás ale trápí nejvíc, je chování žáků v hodinách. Řvaní, hluk, ignorování některých učitelů, vulgární nadávky – to vše je práce zhruba dvou až tří desítek žáků, kvůli které trpí převážná většina ostatních, kteří i když mají o učivo zájem, nemají možnost se v klidu vzdělávat,“ pokračují zástupci žákovského parlamentu. Celé prohlášení je k dispozici na školním webu.

Bezpečnostní agentura bude na bezpečnost ve škole dohlížet do konce školního roku. Radnice za to zaplatí bezmála 200 tisíc korun. Pak vedení města zhodnotí, jestli se zavedené opatření osvědčilo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*