Muzikanti a zpěváci z Arkadie vystoupili v Akropoli

  •  

Tradičním vyvrcholením dramatické a hudební výchovy na 1.stupni speciální školy Arkadie je každoroční účast na festivalu integrace Slunce v pražském paláci Akropolis. Letos se děti z „malé“ Arkadie se svými pedagogy zúčastnily podzimní části programem hudebního souboru „Kroužek Revival“. Spolu s dětmi vyrazilo i několik maminek, aby se podívaly na úspěch svých ratolestí a spolu s nimi sdílely tradičně příjemnou atmosféru tohoto festivalu. „Soudě podle reakcí diváků i pořadatelů jsme byli úspěšní,“ říká jedna z protagonistek souboru, asistentka pedagoga Zuza Potočková. „Snad jedině bicí sekce prý nám chybí a byli bychom kapela se vším všudy.

Proto bychom rádi vyzvali příznivce Arkadie, zda někdo nemá doma přebytečný buben, případně rovnou s bubeníkem.“  Účast na festivalu je pro děti pokaždé mimořádným zážitkem, jak pro jeho atmosféru, tak pro prostory, ve kterých se odehrává. Kdy se děti jindy dostanou do prostředí opravdové šatny pro umělce.

Dramatická a hudební výchova je důležitou složkou výchovně vzdělávacího procesu ve speciální škole Arkadie. Pomáhá v rozvoji řečových i pohybových schopností dětí, má nesmírný význam pro zvýšení jejich sebedůvěry, učí je adekvátnímu vystupování na veřejnosti. Pro to všechno budou pedagogové v této činnosti s dětmi pokračovat a už dnes se spolu s nimi těší na účast na příštím ročníku tohoto festivalu.

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*