Modlanská knihovna ve společnosti těch nejlepších

  •  

Obec Modlany se zúčastnila poprvé soutěže Vesnice roku 2022.  Naše obecní knihovna po návštěvě odborné komise byla vyhodnocena jako nejlepší z přihlášených v Ústeckém kraji a postoupila do celostátního finále soutěže Knihovna roku 2022.

Slavnostní vyhlášení a ceremoniál proběhl v úterý 4. října v nádherných, reprezentativních prostorech pražského Klementina. V kategorii „základní knihovna“ bylo nominováno čtrnáct knihoven z celé české republiky. V Česku je asi 5 500 knihoven a několik stovek jejich poboček.

Knihovnou roku 2022 se stala Místní veřejná knihovna v Praze-Dolních Chabrech. Naše obecní knihovna, ale především její knihovnice paní Jarka Merwitzová obdržela „Ocenění za dlouholetý rozvoj knihovních služeb, aktivní spolupráci se skupinou dobrovolníků při budování knihovního fondu a za předávání profesních zkušeností nastupující generaci“ z rukou ministra kultury Martina Baxy.

Paní Jaroslavě Merwitzové děkujeme za skvělou a obětavou práci knihovnice, kterou vykonává více jak padesát let. Díky jejím znalostem a přístupu, docílila knihovna takového ocenění. Potvrdilo se, že investované prostředky obcí Modlany, která je zřizovatelem knihovny, jsou smysluplné. Současně bude obec i nadále činnost podporovat, rozšiřovat a zkvalitňovat.

Obec Modlany


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*