Mladíci brutálně napadli stařenku

  •  

V pátek odpoledne došlo k loupežnému přepadení 86leté seniorky v Řetenicích. „Nezávisle na sobě zavolalo na linku 158 několik všímavých osob, které uvedly, že dva mladíci napadli stařenku a chtěli jí ukrást kabelku. Ta upadla na zem a je zraněná,“ popisuje událost Ilona Gazdošová s tím, že jedna svědkyně však začala křičet z okna a pachatelé se dali na útěk. Jeden z nich se však rozmyslel, k bezvládně ležící ženě se vrátil a kabelku jí na druhý pokus sebral. Poté utíkal pryč. V tu chvíli již na místo přijížděla hlídka policistů.

„Díky dobrému popisu od svědků události se zanedlouho podařilo oba útočníky vypátrat. Ti označili i místo, kam kabelku odhodili. Na celé události je smutné, že brutální napadení stařenky mají na svědomí osoby mladší osmnácti let. Jeden z nich dokonce není trestně odpovědný. Nejenže se neštítili zaútočit na seniorku, ale svým chováním jí způsobili vážné zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici s delší dobou léčení,“ dodává policejní mluvčí.

Po zadokumentování celé události a provedení nezbytných úkonů, byl spis předán do Chomutova, kde starší z útočníků pobývá ve výchovném zařízení. Tomu policejní komisařka sdělila obvinění z loupeže, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladší z pachatelů není trestně odpovědný a bude řešen cestou orgánu sociálně právní ochrany dětí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*