Místo zimáku bude market a na střeše lanové centrum

  •  

Na místě bývalého zimního stadionu bude další Kaufland v Teplicích. Aby byla splněna podmínka, že na místě bude sportoviště, tak na střeše obchoďáku vznikne velké lanové centrum se čtrnácti atrakcemi. Cena, za kterou bude lanový park postaven, je téměř 22 milionů korun. Stavba byla zahájena letos v únoru a před vánočními svátky by mělo být centrum v provozu.  V okolí nového centra vznikne také 250 parkovacích míst.

„Lanový park bude nabízet dětem i dospělým výlet do velkých výšek. Park bude obsahovat 14 překážek ve výšce cca 6 metrů nad střechou. Chybět nebudou také lanovky, které jsou populárním prvkem všech lanových parků. Výhodou bude to, že provoz lanového parku a lanovek bude oddělený a návštěvníci si budou moci vybrat, kterou atrakci navštíví. Každý návštěvník bude mít na sobě oblečený celotělový úvazek se speciální karabinou,“ popisuje mluvčí JTH Karel Schön.

Kdysi moderní stadion pro 6000 diváků prožil velmi smutný konec. Pětatřicet let starou chátrající halu se tehdejší majitelé rozhodli zbourat poté, co se jim ji nikomu nepodařilo prodat. Demoliční firma ze stadionu vytěžila, co se dalo zpeněžit a následně demolice přestala. Majitelem demoliční firmy byl bezdomovec žijící na Slovensku. Původní majitelé nabízeli pozemky, ovšem nikdo o ně v té době neprojevil zájem, a nikdo ani nechtěl ruiny odstranit na své náklady.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*