Milada Tour odstartoval zimním během

  •  

Kdo čekal o první únorové sobotě mínusové teploty a desítky centimetrů sněhu musel být mírně zklamán. Okolí jezera Milada přivítalo běžce příjemnými 12 stupni a polojasnou oblohou. Zkrátka ideální běžecké podmínky.

Pořadatelé představili nové zázemí v Chabařovicích, kde byl pro závodníky připraven veškerý potřebný servis. Inovací oproti loňskému roku prošly i jednotlivé trasy.

Tradičně pohodovou a uvolněnou atmosféru dokreslovala dvojice moderátorů David Cihlář a Marek Vobr, kteří dokázali vtáhnout do závodu i přihlížející diváky.

„Do závodu se přihlásilo rekordních 564 závodníků. Delší 12 km trasu zvládl favorizovaný Aleš Filingr před Janem Žaloudkem a Josefem Procházkou. Všichni tři se dostali s časem pod 46 minut. Ženský závod vyhrála s náskokem 2 minut Adéla Civínová, druhé místo brala Simona Nekolová a třetí Jarmila Sobecká. Na trase 5 km se z vítězství radoval Filip Drážďanský. Druhé místo patřilo Roy Brunsovi a třetí Erichu Panitzovi. V kategorii žen vyhrála Lujza Sláviková před Ivanou Vávrů a Zuzanou Kotěšovcovou,“ přibližuje za pořadatele Michal Neustupa.

Každý ze závodníků se také automaticky zařadil do seriálového hodnocení jednotlivců a zajímavá bude i týmová soutěž.

Další závod seriálu Milada Tour se koná 9. května, kdy je na programu Cyklozávod Milada. O měsíc později čeká sportovce jeden z běžeckých vrcholů roku na severu Čech Milada Run.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*