Mezinárodní tančírna argentinského tanga rozvíří Krušnohorské divadlo

  •  

Třetí ročník mezinárodního tanečního víkendu přinese do Severních Čech argentinskou kulturu. Od 12. do 14. srpna bude parket Malého sálu Krušnohorského divadla v Teplicích brázdit 190 párů tanečních bot v rytmu argentinského tanga. Program vyvrcholí sobotním koncertem světoznámého italského orchestru, Hyperion Ensemble. Událost přiláká účastníky ze 13 zemí nejen z Evropy, ale také z Ameriky. Akce nabídne veřejnosti zdarma úvodí lekci tanga v rámci open-air tančírny v Šanovské mušli v sobotu od 11:00.

Sedmadvacet hodin tance ve 3 dnech a jedinečný koncert živé hudby k tanci čeká na hosty Teplitz Tango Treat neboli Teplického Tango Termálu. Akce se svým rozsahem i počtem tanečníků řadí mezi největší svého druhu v Čechách a převaha zahraničních účastníků dokládá kladný mezinárodní ohlas akce. Organizační tým pracuje na neziskové bázi a jeho cílem je vytvoření dlouhodobé letní tradice argentinského tanga v Teplicích. Jak potvrdily předchozí dva úspěšné ročníky, výhodná lokalita města, působivá architektura divadla a uvolněná atmosféra tvoří ve svém sektoru atraktivní kombinaci.

Do lázeňského města se tak vrací noblesa z dob, kdy byly Teplice zvány Malou Paříží. Elegantní tanec s nostalgickým obsahem oslovuje stále více nadšenců. Vyzkoušet ho na vlastní kůži můžete na sobotní úvodní lekci v Šanovské mušli od 11 h vedenou učiteli z pražské školy argentinského tanga Caminito Lindou Slovákovou a Jakubem Káninským. Volně přístupná tančírna bude pokračovat do 14:00.

V Čechách se komunita tanečníků argentinského tanga buduje víc než 20 let a převážně se koncentruje ve větších městech.  Postupně se ale objevuje více iniciativ i v regionech. „Severní Čechy mají hodně co nabídnout. Je osvěžující spojit taneční zážitek s poznáváním méně známých krásných míst. Pro regiony to může být vítaný turistický impulz a hosté ze zahraničí i z Prahy zase bývají okouzleni poklidnou atmosférou. Doufám, že se z této události stane každoroční tradice, která bude dál růst,“ říká jedna ze zakládajících členek této komunity a podporovatelka Teplického Tango Termálu, profesionální tanečnice a lektorka argentinského tanga Radka Šulcová.

Během Teplického Tango Termálu se bude tančit výhradně na skladby argentinského tanga. DJové hudbu pouští po čtyřech písních, které spolu stylově ladí. Tyto celky odděluje krátký motiv hudby jiného druhu, což dává tančícím párům signál, že mohou vystřídat partnera. Tanečníci spolu improvizují a jednotlivá pravidla pohybu jsou pro ně prostředkem komunikace. Díky tomu je každý přibližně čtvrthodinový zážitek jedinečný. Proces pozvání na parket pohledem beze slov je jedním z charakteristických prvků komunity argentinského tanga a je srozumitelný po celém světě. I tím se stírají národnostní a kulturní rozdíly a taneční prostředí se stává univerzálním domovem na cestách napříč kontinenty.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*