Mezinárodní den rodiny oslavila Arkadie u Dubického kostelíka

Foto: Matěj Hon
  •  

Již pojedenácté oslavili příznivci Arkadie Mezinárodní den rodiny, vyhlášený v roce 1994 Organizací spojených národů, setkáním rodin u Dubického kostelíka v Českém středohoří.
Letos se sešlo na vyhlídce do labského údolí 94 účastníků, což patří, vzhledem k účasti v minulých letech, k nadprůměru. Byly tu rodiny žáků školy Arkadie, klientů sociálních služeb, zaměstnanců, ale i příznivců bez přímé vazby na tuto neziskovku.

Hlavním a prakticky jediným bodem společného programu byla soutěž o největší příbuzenskou skupinu – velkou rodinu. Tak se sešly rodiny od dvoučlenných až po vítěznou třicetičlennou. Předání pamětních listů na ručním papíru, vyrobených v chráněných dílnách Arkadie, společné foto a úžasný pohled do odkvétajících labských strání. Nic víc a nic míň. Přesto se většina účastníků každoročně vrací. Ti nejzdatnější a nejodvážnější na kolech, někteří vlakem do Radejčína a pěšky, zbytek autem. Nejvzdálenější účastnice přijela až od slovenských hranic. Pro některé rodinné klany se setkání stalo příjemnou příležitostí jak se jednou za rok setkat.

Funkční rodina je pro člověka se zdravotním postižením velmi důležitá. Čím širší je rodinné zázemí, tím snáze se překonávají případné obtíže. Proto se organizátoři této akce rozhodli před jedenácti lety Mezinárodního dne rodiny využít a postupně vznikla hezká tradice.

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*