Manželský si ve velkém bral půjčky na jiné lidi

  •  

Tepličtí policisté obvinili manželský pár, který během několika let připravil podvody mnoho lidí o statisíce korun.

Nejdříve kriminalisté začali prověřovat činnost třiačtyřicetileté ženy, která vlastnila realitní kancelář a zároveň spolupracovala s firmami poskytujícími půjčky. Uměla toho náležitě využít. S pomocí okopírovaných osobních dokladů klientů realitky nejméně devětkrát zažádala o poskytnutí půjček a úvěrů. „Celkem se takto neoprávněně obohatila o 360 tisíc korun, dalších 120 tisíc nedostala, protože žádosti o úvěr nebyly poškozenou společností schváleny,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek

Žena si také vzala půjčku na jméno své kolegyně z kanceláře. Je také podezřelá, že před několika lety na základě zfalšované plné moci a nepravdivého čestného prohlášení poškozené společnosti převedla v rozporu se smluvními podmínkami leasingové smlouvy na svou realitní kancelář osobní vozidlo v hodnotě 55 tisíc korun, které následně neoprávněně prodala.

Také její manžel ve třech případech uzavřel s pomocí nalezených dokladů muže dvě smlouvy o půjčkách za 27 tisíc korun. V jednom případě zažádal jeho jménem o úvěr na nákup krbových kamen, které si pak převzal od přepravní společnosti.

Manželé ve všem pokračovali, i když ženu policisté obvinili. Prostřednictvím internetu žádali jménem poškozených, jejichž osobní údaje měli k dispozici z okopírovaných dokladů získaných v souvislosti s činností v realitní kanceláři, o půjčky a úvěry. Aniž by o tom poškození věděli, vyčerpali na jejich jména úvěrové produkty v hodnotě téměř čtvrt milionu korun.

V případě prokázání viny ženě hrozí až osm let vezení. Její manžel může jít sedět až na tři roky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*