Malí fotbalisté bojovali v Teplicích o McDonald‘s Cup

  •  

Na tréninkových hřištích na teplických Stínadlech se odehrálo krajské finále 23. ročníku fotbalového poháru McDonald´s Cup. Ve dvou věkových kategoriích, té mladší 6 až 9 let a té starší 10 až 11 let, soupeřilo vždy osm týmů v každé skupině.

V mladší kategorii získali zlaté medaile kluci ze ZŠ Jungmannova Roudnice nad Labem. Poslední krok k úspěchu udělali ve finále, když zdolali stejně staré kluky z teplické ZŠ Edisonova. Ve starší kategorii se z celkového prvenství radovali mladí fotbalisté ze 7. ZŠ Most. Ve finále porazili protivníky ze ZŠ Bílá cesta Teplice.

„Fotbal je krásná hra, která se dá hrát skoro kdekoli. Na klucích je vidět, jak je to baví a že hrají opravdu srdcem. Podobné profesionálně připravené turnaje pro děti skvěle pomáhají k popularizaci sportu mezi mládeží. Vítězům blahopřeji a doufám, že budou náš region skvěle reprezentovat i na celostátním finále,“ řekl hejtman Jan Schiller, který akci zaštítil.

Vítězové obou kategorií postoupili do celostátního finále hraného v termínu od 31. května – 1. června 2022 opět v Teplicích, kde se zúčastní 16 nejlepších školních týmů z obou věkových kategorií. Letošními patrony akce jsou Adam Hložek, hráč „A“ týmu AC Sparta Praha a Kateřina Svitková, hráčka anglického klubu West Ham United.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*