Lidem z Proboštova a Přítkova se usnadní cestování do nemocnice

ilustr. obr.
  •  

Proboštov a Přítkov se zase dočká přímého spojení městskou hromadnou dopravou do teplické nemocnice. Od roku 2015 se vedení obce neúspěšně snaží o změnu jízdních řádů Dopravy Ústeckého kraje. V současné době nastal obrat, a brzy snad bude do obce zajíždět prodloužená linka 123.

„Máme již návrh nového jízdního řádu, který počítá se sedmi páry spojů linky 123 v trase Přítkov – Proboštov – Maršovská – Bohosudovská (Kaufland) – Luna – Městské sály – Červený kostel – Hotel De Saxe – Benešovo náměstí – Mánesovo náměstí (Albert a Lidl) – Hřbitovní – Perla – Buzulucká – poliklinika – nemocnice a zpět. Zatím se jedná o všední dny. O sobotách, nedělích a svátcích zatím není možné linku do Přítkova prodloužit,“ vysvětluje místostarosta Proboštova Roman Nešetřil a dodává, že v Proboštovské ulici, kudy bude linka projíždět, vzniknou i dvě nové zastávky Proboštov, hřiště a Proboštov, železniční zastávka, která bude na znamení.

Kromě spojení na polikliniku a do nemocnice prodloužená linka řeší i svoz žáků z Proboštova a Přítkova do školy Maršovská a zpět a zlepší i ranní odvoz žáků z Přítkova do Proboštova. Odjezd spoje z Přítkova bude v 7:26, takže dětem odpadne zbytečná půlhodina čekání před proboštovskou školou, jak musí teď.

Obec Proboštov zaplatí Teplicím ze svého rozpočtu 7 km trasy z Maršovské do Přítkova a zpět, zbytek linky i nadále budou hradit v plné výši Teplice.

„Momentálně máme předběžný rozpočet a čekáme na návrh smlouvy ze strany teplického magistrátu. Pokud vše dobře dopadne a my pevně věříme, že ano, začne linka do Přítkova zajíždět už od 2. září tohoto roku. Jednáme i s Ústeckým krajem o redukci nevyužitých spojů stávajících linek Dopravy Ústeckého kraje. A pokud k redukci od prosince 2019 dojde, převezme náklady na prodloužení linky 123 do Přítkova Ústecký kraj,“ dodává Nešetřil.


  •  

1 komentář u Lidem z Proboštova a Přítkova se usnadní cestování do nemocnice

  1. Dobrý den,tak to bylo hodně potřeba,snad to opravdu vyjde a konečně se obyvatelé jak Proboštova,tak Přítkova,tohoto potřebného spojeni dočkají.Poděkování patří všem,kdo se o to zasloužili.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*