Leteckou záchranku ministerstvo bude hledat znovu

  •  

Ministerstvo zdravotnictví vypíše nové výběrové řízení na provozování letecké záchranky v Ústeckém kraji. Reaguje tak na rozhodnutí antimonopolního úřadu, který zkoumal předchozí zakázku kvůli podezřele nízké ceně. Tu vyhrála společnost Air Transport Europe.

„Vzhledem k tomu, že ÚOHS předběžným opatřením zakázal uzavření smlouvy pro provozování vrtulníků letecké záchranné služby na základně v Ústí nad Labem, protože pochyboval o mimořádně nízké nabídkové ceně, rozhodl jsem se toto rozhodnutí o výběru zrušit. Nová hodnotící komise teď tedy znovu posoudí tuto část veřejné zakázky. Věřím, že je to nejrychlejší cesta k dořešení celé věci,“ uvedl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Už je navržená i komise, která novou soutěž posoudí. Je devítičlenná, dvě třetiny členů hodnotící komise mají příslušnou odbornost ve vztahu k předmětu veřejné zakázky. Jsou nominováni z ministerstva zdravotnictví, ministerstva dopravy, ministerstva vnitra ČR a ministerstva obrany.

Leteckou záchranku bude na území kraje od ledna zajišťovat policie svým vrtulníkem z Prahy, připadně zaskočí vrtulníky z Plzně nebo Liberce. Policejní vrtulník může přistávat na heliportu na objektu ústecké Masarykovy nemocnice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*