Lázně prověřuje nový ministr

  •  

Nový ministr kultury Lubomír Zaorálek nechá prověřit rozhodnutí o Hadích lázních, které učinil jeho předchůdce při svém odchodu z úřadu. Podle rozhodnutí bývalého ministra kultury Antonína Staňka není lázeňská budova kulturní památkou.

Přezkumné řízení bude trvat několik týdnů, a pak ministr rozhodne. Varianty jak rozhodnutí může dopadnout, jsou dvě. Buď změna předmětného rozhodnutí, nebo zastavení řízení. Do té doby bude chátrající objekt i nadále pod památkovou ochranou.

Spory o celý klasicistní komplex se vedou už bezmála deset let. Památkáři dlouhodobě odmítají vyjít vstříc návrhům zmiňovaného developera Jaroslava Třešňáka, který by chtěl lázně přestavět. Podle památkářů by totiž mělo dojít k zbourání celé historické budovy. Na jejím místě by pak měla vyrůst nová stavba.

Před rozhodnutím exministra Staňka nabídl objekt lázní developer k odkoupení městu. „Zatím nemáme hotový statický posudek, který potřebujeme k rozhodování o případné koupi objektu. Čekáme na jeho vyhotovení a předpokládám, že by mělo i následovat jednání s panem Třešňákem o tom, jak si tedy aktuálně představuje, že se celá situace bude vyvíjet dále. Zatím nemáme oficiální informaci o tom, že by došlo k nějaké aktualizaci nebo zrušení jeho původní nabídky. Děláme tedy vše pro to, abychom měli podklady pro možné rozhodnutí o jeho nabídce,“ uzavřel náměstek primátora Jiří Štábl.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*