Lázeňská v plné parádě, včetně ohňostroje

  •  

Největší open air akce v regionu se blíží. Zahájení 868. lázeňské sezony v Teplicích se uskuteční 27. až 29. května. Návštěvníci se mohou těšit po dvouleté pauze na tradičních pět scén a na opravdu pestrý výběr hudebních vystoupení.

Samotné zahájení začne na Zámeckém náměstí. Kostýmovaný průvod se vydá v 11:00 ze Zámeckého náměstí ke svěcení pramenů ke Kolostůjově kašně. Na scéně za Domem kultury se představí Dan Bárta s kapelou nebo Vilém Čok. Nejoblíbenější scéna, na Ptačích schodech, nabídne před ohňostrojem, který se tradičně koná ve 22:22 hodin, vystoupení kapely Monkey Business.

Pořadatelé udělali i několik změn. Oproti minulosti omezili stánky v centru města, odsunuli kolotoče nebo zavedli na scéně za Domem kultury program už i v pátek. „Rádi bychom, aby tato lázeňská sezona měla v uvozovkách méně pouťový charakter, takže ulice Dlouhá, která byla dřív obsypaná nejrůznějšími stánky, by měla být úplně volná,“ uvedl náměstek primátora Jiří Štábl.

Podle něj se akce bez velkého množství stánkařů osvědčila při loňském netradičním ročníku. „Nicméně na dalších místech by stánky měly zůstat, možná v o trochu menší míře oproti předchozím letům. Počítáme samozřejmě se stany a stánky pro občerstvení v těch místech, jako bývaly, takže za Domem kultury nebo u Ptačích schodů,“ dodal Štábl. V prostoru u kolonády by oproti dřívějšku neměly být velké pouťové atrakce, ale pouze houpačky pro nejmenší. Pouťové atrakce pak budou pod poštou v Mlýnské ulici.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*