Květina představovala sociální služby veřejnosti

  •  

I letos se organizace Květina zapojila Dnem otevřených dveří do celorepublikové akce s názvem Týden sociálních služeb. „V tento den otvíráme služby veřejnosti, odborné veřejnosti a nabízíme část dne i program pro školy. Chceme lidem přiblížit naší práci, ukázat jim nejen prostory ale pomoci jim nahlédnout i do činnosti služeb, jejich smyslu a poukázat na kvalitu a efektivitu našich služeb,“ popisuje podstatu realizace celé akce ředitelka organizace Barbora Bočková a dodává: „Setkáním a rozhovory s pracovníky, kteří pracují s klienty, se dozví, v čem lidem nejčastěji pomáháme. Rádi bychom touto cestou i odprezentovali to, kam se činnost organizace jako taková posunula a kam by měla dál směřovat.“

Den otevřených dveří probíhal na obou pobočkách organizace, a to v Komunitním centru Dubí i teplické v Denisově ulici, kde funguje již třetím rokem Nízkoprahové denní centrum Květina.

V Komunitním centru Dubí v Pozorce organizace pořádala i blok pro odbornou veřejnost. Prezentace věnované představení organizace a její činnosti se zúčastnili zástupci Agentury pro sociální začleňování, zástupci Městského úřadu Dubí a MAS Cínovecko či pracovníci organizace Fokus Labe. „Jsme rádi, že o naší práci se zajímá řada našich kolegů ze služeb a spolupracujících subjektů. Velmi si ceníme, že naší teplickou pobočku navštívili zástupci teplického magistrátu, konkrétně náměstek primátora Jiří Štábl s vedoucí oboru sociálních věcí a zdravotnictví Ivou Tichou, kteří se již dlouhodobě věnují problematice bezdomovectví a společně s řadou zainteresovaných institucí, ale i s veřejností hledají cesty řešení tohoto problému, který se týká samozřejmě i našeho města “ doplňuje Barbora Bočková.

„V rámci programu pro školy se v Dubí realizovali exkurze s aktivitami pro žáky 9. tříd dubských základních škol a také pro studenty oboru Sociální činnost z teplické Hotelové školy. V Dubí se programu zúčastnilo 62 dětí a 5 pedagogů. Velmi aktivně spolupracovali a zapojovali se do připravených činností. V Teplicích pak byla připravena beseda na téma Bezdomovectví pro studenty teplického gymnázia. Část studentů si mohla zažít procházku města z pohledu terénního pracovníka,“ popisuje pracovnice organizace Barbora Vernerová.

Druhá polovina dne byla určena pro individuální zájemce z řad veřejnosti. V Dubí i v Teplicích byli pracovníci připraveni přivítat každého, koho poskytované služby a jejich práce zajímá. „Jsem ráda, že se po covidové odmlce tato tradice opět obnovila. Je to pro nás příležitost nejen odprezentovat naše služby a přiblížit naší práci jak studentům, tak našim spoluobčanům, ale také trošku jiný prostor pro sdílení s kolegy odborníky a diskuze nad námi společnými tématy. Letošní den otevřených dveří musím zhodnotit jako velmi zdařilý a děkuji všem, kteří nás přišli podpořit a navštívit,“ uzavírá akci ředitelka organizace.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*