Kurátor botanky obdržel prestižní cenu

  •  

Živa je vědecko-populární časopis, nejstarší dosud vydávaný přírodovědecký časopis v České republice, jehož historie sahá do roku 1853. Tehdy jej při Matici české založil samotný Jan Evangelista Purkyně, přírodovědec a jedna z největších osobností v historii české vědy. V loňském roce publikoval v témže časopise náš kurátor Jan Ptáček, svůj článek Patagonie – Andy ošlehané větrem, za který na slavnostní ceremonii v Praze dne spolu s dalšími laureáty a akademiky za přítomnosti předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové, obdržel prestižní cenu Jana Sudy. Jeho příspěvek byl odbornou porotou shledán jako nejlepší text v této kategorii.

„Kvůli disertaci jsem podnikl několik cest po Jižní Americe, velký dojem ve mně zanechala Argentina. Když jsem se ale pídil po informacích o flóře a složení tamní vegetace, našel jsem jen málo dostupných článků a publikací,“ osvětlil výběr tématu svého vítězného článku jeho autor, kurátor zahrady Jan Ptáček.

„Je nám ctí a radostí, nazývat Honzu Ptáčka naším kolegou a srdečně mu k tomuto úžasnému ocenění blahopřejeme,“ dodal ředitel zahrady Petr Šíla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*