Kulturní tip Lucie Rupprichové

Lucie Rupprichová. Zdroj: Dům kultury Teplice
  •  

Nedávno jsem se na Teplicku pěvecky i lidsky zúčastnila celosvětové akce Vlajka pro Tibet, která se konala ve Fokus kafe. Akci v našem městě pořádá každoročně Divadlo Orry. Z nadcházejících událostí bych ráda doporučila 2. ročník festivalu Lea, jenž propojuje divadlo, hudbu a tanec. Bude se konat 2. dubna od 17:00 do 21:00 hodin, na velkém sále Krušnohorského divadla.

Můžete zde vidět např. divadelní hru Nejkrásnější válka režírovanou Jaroslavem Hunkou. V té se dozvíte, co se stane, když řecké ženy vyhlásí svým mužům „postelovou stávku“. Ti se pak v ženském přestrojení snaží dostat na opevněný hrad. Tuto komedii můžete vidět v našem divadle ještě 4. dubna od 10:00 a 18:00 hodin. 24. března v čase 14:30-17:00 hodin se v prostorách 3. patra OC Fontána bude konat akce Salesiánského střediska, která má děti i dospělé zajímavou formou seznámit s tím, proč je Velký pátek státní svátek.

Další akcí, na kterou vás srdečně zvu, je Den země pořádaný Divadlem Orry, 22.dubna od 16:00 hodin před Fokus kafe. Zde bude pro děti připraveno několik ekologicky zaměřených stanovišť. Od 18:00 hodin. začne uvnitř čtení autorské poezie a hudební část, kde zazpívám několik písní. Velice specifickou akcí, které se pravidelně účastním, je kulturní pořad Na Ležáka (formát one man show), který se odehrává vždy první sobotu v měsíci v kavárně Zahradního domu (nyní 2. dubna). Akce, na které vystupují místní i vzdálenější, je vhodná pro milovníky velmi ostrého humoru, kteří se nechají rádi šokovat.

Lucie Rupprichová, členka Hereckého studia Teplice a programová vedoucí Salesianského střediska Štěpána Trochty


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*