Krušnohorské divadlo slaví stovku

Krušnohorské divadlo. Foto: Daniel Mareš
  •  

Už 100 let stojí budova Krušnohorského divadla v Teplicích. Návrh na stavbu nového městského divadla v Teplicích padl v roce 1861. O deset let později bylo o stavbě rozhodnuto a byl vybrán prostor v místech dnešního divadla. Tepličtí občané se však dlouho z divadla neradovali. Budova z roku 1874 shořela v noci z 31. srpna na 1. září 1919. Požár divadlo zničil úplně, město proto nechalo postavit nové, které funguje od roku 1924. Divadlo bylo po pražských divadlech v celé republice největší. V září 1923 bylo otevřeno kino a na Nový rok 1924 teplický starosta Dr. Walter slavnostně otevřel malý sál a kavárnu, divadlo samotné bylo otevřeno 20. dubna 1924.

Stoleté výročí si divadlo bude připomínat během celého roku. „Tepličtí diváci si během letoška budou moci užít toho nejlepšího, co česká kulturní scéna může nabídnout. Jako například koncert skupiny Olympic či koncert Vojty Dyka. Oslav se samozřejmě zúčastní i Severočeská filharmonie Teplice,“ řekl primátor Jiří Štábl.


  •  

1 komentář u Krušnohorské divadlo slaví stovku

  1. Krásná budova architektonicky zajímavá se všemi prostorami – bar, kavárna propojená s malým sálem, terasa, bufet s horní terasou, kam se mohlo o přestávce zajít, přilehlé kino. Teplice se mají s čím chlubit – možná, že by se měly „chlubit“ víc.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*