Krupka vítala občánky a slavila zlatou svatbu

  •  

Na krupském městském úřadě přivítali jak rodiče s těmi nejmenšími dětmi, tak také zástupce generace, která před několika desítkami let sama vychovala rodiče těch dnešních nejmenších dětí.

Manželé Jindřich a Ludmila Beranovi si v obřadní síni městského úřadu se svými nejbližšími slavnostně připomněli své rozhodnutí, které učinili ve svém mládí. Právě před 50 lety vstoupili do společného manželství a vzájemně si řekli své ano, které spojilo jejich životní cesty. „Přeji vám hodně zdraví, štěstí a spokojenosti do dalších společných let a mnoho radosti z vašich vnoučat“, řekl starosta Krupky Zdeněk Matouš, který jubilantům blahopřál. Manželé Beranovi se do Krupky přistěhovali v roce 1989 z Ústí nad Labem. Během společného manželství vychovali 2 děti a v současnosti se již také těší ze 4 vnoučat.

Prosincové vítání občánků bylo již čtvrté ze série těchto slavnostních setkání, které se uskutečnily na krupské radnici v roce 2015. Tentokrát starosta Krupky Zdeněk Matouš přivítal celkem 7 dětí. Nejmladšímu miminku byly 3 měsíce, nejstaršímu pak rok a půl. „Jsem velice rád, že rodiče dětí mají zájem nejen o tuto slavnostní událost, ale především o založení rodiny a následné bydlení v Krupce. Dětem přeji šťastnou budoucnost a rodičům mnoho krásných chvil strávených v rodinném kruhu se svými dětmi,“ řekl starosta Matouš.

V Krupce je vítání občánků skutečnou tradicí, které se koná již více než 50 let. Někteří členové krupského komisního Sboru pro občanské záležitosti a rodinu, který vítání občánků organizuje, jsou skutečnými pamětníky. Krupka patří mezi města regionu, kde vítání občánků považují za důležitou událost v životě obyvatel města. Všichni rodiče, kteří mají zájem o tento slavnostní akt, se mohou s důvěrou obrátit na městský úřad, kde jim pracovníci organizačního odboru a vnitřních věcí ochotně poskytnou potřebné informace.

Rostislav Kadlec


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*