Kruhák v Přestanově dokončí později, než bylo v plánu

ilustr. obr.
  •  

Dokončení kruhového objezdu v Přestanově se přibližně o čtvrt roku opozdí. Řidiči se tak musí i nadále obrnit trpělivostí. Kruhák na frekventovaném hlavním tahu mezi Teplicemi a Děčínem silničáři do jara příštího roku nestihnou.  Práce zbrzdily problémy s podložím i propadlá kanalizace vedoucí napříč křižovatkou. Dopravní omezení na silnici I/13 tak nejspíš bude až do léta příštího roku.

Silničáři začali s pracemi 17. května a dokončení bylo plánováno na březen 2018. Nově je plánováno datum dokončení na 30. června 2018. Kruhový objezd vyjde na zhruba 17 milionů korun, oproti plánovaným 15 milionům. Stavba se má kvůli komplikacím o dva miliony prodražit.

„Důvodem, proč jsme žádali o prodloužení stavebního povolení, byla betonová deska v konstrukci komunikace. Od začátku se řešilo, jestli se v konstrukci nechá, nebo se bude odstraňovat. Nakonec deska na některých místech zůstane, ale v místě okružní křižovatky se bude muset odstranit,“ popisuje pro Český rozhlas David Huja, stavbyvedoucí firmy Swietelsky.

Začátkem prosince se podle něj mírně zlepší průjezd celou stavbou a další, dočasné zlepšení, by mělo být hotové do Vánoc.

„V místě od hlavní silnice směrem na Krupku by měl SČVaK dokončit práce na opravě dešťové kanalizace, pak bychom chtěli do vánočních svátků komunikaci upravit tak, abychom ji ještě letos stihli zabalit do podkladní vrstvy asfaltového betonu,“ dodává Huja.

Rozhořčení nad prodloužením stavby neskrývá starostka Přestanova Miroslava Bechyňová: „ŘSD oznámilo změnu stavby. Její harmonogram měl skončit v březnu 2018, teď už víme, že se končí až 30. června. To je velká zátěž pro naši obec.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*