Kozí dráha by mohla ožít už letos

  •  

Železniční společnost KPT Rail chce oživit provoz na Kozí dráze. Železniční trať vede mezi Děčínem a Oldřichovem na Teplicku. Letos by mohly začít jezdit vlaky v úseku z Děčína do Telnice. Podle Jaroslava Kuglera z KPT rail mají obyvatelé podél Kozí dráhy o znovuuvedení do provozu zájem.

Vlaky by měly jezdit od května do konce prázdnin o víkendech a svátcích. Denně by šlo o 4 páry vlaků, které by jezdily zatím mezi Děčínem a Telnicí. Zbytek trati by byl obsluhován autobusy, protože tam není trať v dobrém stavu.

Společnost požádala Správu železnice už loni o udělení přepravní kapacity. To ale bylo zamítnuto, právě proto, že je trať ve špatném stavu.  Podle mluvčího úřadu Marka Iliaše by se do trati muselo investovat až 150 milionů korun.

V současné době hledají řešení tři úřady – Správa železnic, Drážní úřad a Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře. „Požádáme o právní rozbor ministerstvo dopravy. Pokud ani to nerozhodne, budeme oslovovat orgány Evropské unie,“ dodává Jaroslav Kugler z KPT rail. Společnost už má se záchranou starých tratí zkušenosti. Podobně se jí podařilo zprovoznit na jihu Čech podobnou lokálku.

Na Kozí dráze skončil pravidelný provoz v prosinci 2007. Krajský úřad přestal objednávat spoje, aby nemusel Českým drahám dorovnávat ztrátu. Naposledy se po dráze víkendový spoj projel v roce 2015.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*