Kotlíkové dotace odstartovaly

  •  

Přesně v 10:00 hodin odstartoval v Ústeckém kraji příjem žádostí kotlíkových dotací na pořízení ekologického vytápění rodinných domů. To, že se jedná o poslední výzvu, bylo vidět hned v prvních minutách, kdy se systém otevřel. Během první minuty dorazilo přesně 2 420 žádostí. K dnešní 15:00 hodině jich bylo již celkem 3 675.

Více než 2 041 žádostí je ale duplicitních a budou tedy ze systému vyřazeny. Příjem žádostí je tedy stále otevřen. U duplicitních žádostí je i jeden rekordman, který podal stejnou žádost celkem 108 krát další to stihl hned 57 krát.

„Na tak velkém zájmu v prvních minutách je vidět, že lidé zareagovali na naši výzvu, že se prozatím jedná o poslední kotlíkové dotace. Řada lidí ovšem podala svou žádost opakovaně a bude do systému zařazena pouze jedna, uvolní se tedy místa pro další žadatele, kteří mají například vyšší pořadové číslo,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Klika.

Podání elektronické žádosti ale nestačí a je potřeba dbát dalších informačních pokynů, které jim byly zaslány. V uplynulých ročnících například lidé zapomněli potvrzené elektronické žádosti podepsat a i s přílohami dodat na podatelnu krajského úřadu. Často také lidé do systému nahrávají loňské soubory, které ovšem stávající systém nenahraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*