Komplexní péče jedině v ústecké Klinice EUC

  •  

V posledním roce a půl prošlo zdravotnictví náročnou zkouškou. Podle ředitelky EUC Kliniky Kateřiny Fišerové je zdravotnické zařízení v Ústí nad Labem pro pacienty bezpečné a nebude nutné, až na výjimky, jakkoli omezovat provoz. „Co se týká nařízených hygienicko-epidemiologických opatření, byli jsme vždy připraveni, a jsme schopni kdykoli se přizpůsobit jakémukoli zpřísnění,“ říká Kateřina Fišerová s tím, že ambicí kliniky je poskytovat komplexní péči pod jednou střechou.

Zapojili jste se i do očkování proti covidu?

Očkují naši praktici, ale bohužel se pandemická situace znovu rozjela, takže jsme otevřeli očkovací místo a očkujeme až do odvolání každou sobotu od 8:00 do 17:00 hodin – první, druhé i třetí dávky. Dále očkujeme v pondělí vždy od 13:00 do 17:00 hodin a ve středu od 8:00 do 12:00 hodin, ale to pouze třetí dávky. Patová situace je pro nás parkování, ale o víkendu je zpřístupněno parkovací místo v rámci budovy A a přístup do budovy je bezbariérový. Na očkování je potřeba se předem objednat na číslech 477 102 100, 477 102 101, 477 102 117 nebo on-line na https://live.euc.cz/Reservation/Index/34774. Pokud budou pacienti volat, prosíme o shovívavost, protože telefonní linky i přes posílení call centra jsou maximálně vytížená.

Zmiňujete možné výjimky omezení provozu?

To se týká jednodenní chirurgie, ale jen těch výkonů, u kterých by mohly být komplikace, a lidé by mohli skončit v nemocnici, protože nechceme zahltit nemocnice. Jde především o břišní operace. Obliba jednodenní chirurgie mezi našimi pacienty roste. Její velkou výhodou je pacient, může jít už pár hodin po operaci domů, kde se doléčí se v domácím prostředí, ambulantní cestou. Jde o operační výkony v oborech chirurgie, urologie, ortopedie, ORL a oftalmologie.

Je čas na prevenci?

V Klinice EUC na prevenci dbáme. Na jaře se preventivní prohlídky odsouvaly, protože se lékaři starali především o covidové pacienty, ale i pacienti se báli do ordinací chodit, což je ale špatně. My se snažíme, aby naši lékaři prevence prováděly, protože je to důležitá věc. Na preventivní prohlídky zveme naše pacienty adresně, formou SMS, objednat se mohou i na webu, přes recepci či call centrum.

Nebojí se lidé chodit do ordinací?

Už tolik ne, rozhodně je to lepší než vloni nebo na jaře. Ostatně velká část z nich je očkovaná. Fyzická návštěva ordinace není v mnoha případech nezbytná. Běžné zdravotní potíže lze řešit s lékařem na dálku pomocí chatu nebo videohovoru prostřednictvím platformy Lékař online 24/7. Ne vždy máme možnost problém vyřešit s lékařem napřímo a místo hledání diagnózy na internetu je lepší alternativou konzultace s lékařem online, který je k dispozici 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Lékaře můžete oslovit odkudkoli, kde je možnost internetového připojení tedy i třeba z chalupy nebo ze zahraniční dovolené.  Bez návštěvy ordinace, pouze pomocí vzdálené komunikace, je možné vyřešit zhruba 60 % zdravotních potíží. Službu naleznete také v aplikaci mojeEUC.

Přejeme všem šťastné Vánoce a pevné zdraví.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*