Jizerská 50 viděna šesti osobnostmi české fotografie

Foto ČEZ, Ota Schnepp
  •  

Nejen vyznavači bílé stopy a zimních sportů vůbec, ale i všichni návštěvníci Informačního centra v Elektrárně Ledvice si nyní mohou v jeho prostorách prohlédnout fotovýstavu věnovanou nejpopulárnějšímu běhu na lyžích v České republice.

Jizerská 50 | Viděna šesti, jak se výstava správně jmenuje, ji přibližuje právě pohledem šesti různých fotografů, jejichž jména se řadí mezi výrazné osobnosti české fotografie. Jsou to Markéta Navrátilová, Jan Šibík, Jiří Langpaul, Daniel Hušták, Lukáš Dvořák a Tomáš Vocelka.

„Jizerská 50 je fenomén. Jsem proto rád, že dorazila výstava i k nám. Unikátní fotografie šestice autorů jsou přitom důkazem, že pohled na „padesátku“ může být opravdu různý. Každá fotografie má vlastní dynamiku, napětí a krásu. Je v nich zakódována nadčasová informace o tom, jak vypadá život v pohybu, ovšem i v klidu. Proto věřím, že všechny návštěvníky infocentra výstava zaujme a každý si najde „ty své“ fotografie,“ poznamenal během vernisáže Miroslav Svoboda, ředitel Elektrárny Ledvice. Poukazoval tím hlavně na to, že každý z fotografů pochopitelně vnímá „dobré světlo“ jinak. Jimi nasnímaný ikonický závod proto představuje i šest svébytných vizuálních pojetí „jedné věci“. Výstava Jizerská 50 | Viděna šesti je v Informačním centru Elektrárny Ledvice k vidění do 29. října.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*