Jízdné se od června zvýší, nově bude i roční předplatné

  •  

Jízdné bude od června vyšší než dosud. Základní jízdné stoupne proti tarifu platnému jedenáct let o 4 koruny na 24 korun, cena zvýhodněné jízdenky se zvýší z 10 na 12 korun. Zvýšení tarifu jízdného v městské dopravě v Teplicích schválili tepličtí zastupitelé. Úprava cen jízdného navazuje na zvýšení Tarifů DÚK v meziměstských pásmech celého Ústeckého kraje.

„Krajský dopravce od 1. ledna letošního roku zdražil jízdné v takzvaných zelených autobusech, takže navýšení cen v Teplicích je částečně i narovnáním vztahu k tarifu DÚK. Změnu jsme se snažili nastavit s ohledem na složitou energetickou situaci od začátku roku co možná nejcitlivěji. Jako cenově zajímavou novinku bude dopravce nabízet roční jízdné, které bude v základní sazbě i ve zvýhodněném tarifu dokonce levnější, než čtyři čtvrtletní jízdenky v dosud platném ceníku,“ řekl Tomáš Hadviga, náměstek primátora se zodpovědností k městské dopravě. Roční jízdné je platné 365 dní, není tedy vázané na kalendářní rok.  V základní sazbě bude za 4 300 korun, ve zvýhodněném tarifu za 2 150 korun.

Další novinkou je zavedení výstupu na znamení. Z vozidel MHD budou cestující povinni výstup hlásit stisknutím tlačítka STOP. Jedná se o sjednocení s vozidly DÚK, kde stejný princip funguje už od roku 2015. Kvůli nezájmu se už nadále nebude nabízet 90denní jízdenka pro přepravu psa. Nový tarif začne v Teplicích platit od 1. června.


  •  

1 komentář u Jízdné se od června zvýší, nově bude i roční předplatné

  1. Teď ještě, aby se lidi dozvěděli, že výstupy si mají mačkat dostatečně včas, tedy ideálně 100 m a nejpozději 50 m před zastávkou, aby byl čas na manévr. A nemačkaz bezděčně při průchodu vozem a sedání si!!!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*