Jedna z nejmodernějších dialýz se otevírá v Teplicích

  •  

Nové dialyzační středisko pro pacienty s poruchami ledvin se otevírá v Teplicích. Moderní centrum přišlo společnost B. Braun Avitum na 100 milionů korun. Nová dialýza stojí u křižovatky ulic Duchcovská a Libušina přímo u zastávky autobusu a má i svá parkovací místa.

V jednopodlažní budově je umístěno kromě bezbariérového dialyzačního střediska se zázemím i nefrologická ambulance nebo interní ambulance. Kapacita střediska je 32 lůžek. O pacienty se budou starat tři desítky zdravotníků. Připravena je i ordinace pro Nutriční ambulanci, která bude otevřena ještě letos.

„Kromě výhodné dostupnosti, supermoderního vybavení a vstřícného personálu, je hlavním benefitem pro pacienty především kvalita. Středisko spadá do sítě 40 dialýz v ČR a SR a zároveň pod křídla nadnárodního koncernu provozujícího dialýzy po celém světě,“ vysvětluje vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum Teplice Vladimír Vojanec. Dialyzační středisko poskytuje hemodialýzu, hemodiafiltraci, peritoneální (břišní) dialýzu a zprostředkovává i prázdninové dialýzy. V oblasti transplantací středisko úzce spolupracuje s pražským Institutem klinické a experimentální medicíny (IKEM).

Dialyzační středisko B. Braun Avitum působí v Teplicích od roku 1994. Za tu dobu prošlo dialýzou přes 1 000 chronicky nemocných pacientů. Bezmála 100 z nich podstoupilo transplantaci ledviny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*